”крањнськаEnglish

як встановити шрифт у Windows?

Windows 7 / Vista
¬ибер≥ть файл(и) шрифту(≥в) та клацн≥ть правою кнопкою мишки, обер≥ть пункт меню > ¬становити

ѕопередн≥ верс≥њ Windows
—коп≥юйте файл(и) шрифту(≥в) у папку шрифт≥в Windows (зазвичай, це - C:\WINDOWS\FONTS або C:\WINNT\FONTS, залежно в≥д верс≥њ Windows).

ѕотрапити у папку шрифт≥в можна також таким чином:
ѕуск > Ќастройки > ѕанель керуванн€ > Ўрифти
або
ѕуск > ѕанель керуванн€ > ќформленн€ й теми > Ўрифти

як встановити шрифт у Mac OS?

Mac OS X 10.3 або вище (включно з FontBook)
ƒв≥ч≥ клацн≥ть файл шрифту та натисн≥ть кнопку "¬становити шрифт", що знаходитьс€ в нижн≥й частин≥ в≥кна попереднього перегл€ду.

Mac OS X
—коп≥юйте файл(и) шрифту(≥в) в папку /Library/Fonts (дл€ ус≥х користувач≥в), або в папку /Users/Your_username/Library/Fonts (т≥льки дл€ обраного користувача).

Mac OS 9 або попередн≥ верс≥њ
ѕотр≥бно конвертувати файл(и) шрифту(≥в), котрий ¬и завантажили. ѕерет€гн≥ть пакети шрифт≥в у системну папку ≥ система сама запропонуЇ додати њх до папки шрифт≥в.


як встановити шрифт у Linux?

—коп≥юйте файл(и) шрифту(≥в) у USR/SHARE/FONTS або у FONTS:// у файловому менеджер≥.

„ому шрифти не в≥дображаютьс€ в пов≥домленн€х електронноњ пошти або у миттЇвих пов≥домленн€х?

¬аш адресат може перегл€дати т≥льки т≥ шрифти, €к≥ встановлен≥ на його комп'ютер≥. якщо обраний ¬ами шрифт не встановлений на комп'ютер≥ отримувача пов≥домленн€, текст буде в≥дображатис€ за допомогою шрифту, обраного за замовчуванн€м.

—к≥льки всього шрифт≥в можна встановити?

ѕри використанн≥ шрифт≥в вони завантажуютьс€ у пам'€ть ¬ашого комп'ютера. «≥ зб≥льшенн€м к≥лькост≥ шрифт≥в, що використовуютьс€, зб≥льшуЇтьс€ також ≥ необх≥дна к≥льк≥сть пам'€т≥. ÷е може призводити до спов≥льненн€ роботи системи. якщо у ¬ас тис€ч≥ шрифт≥в, рекомендуЇтьс€ встановити менеджер шрифт≥в, котрий дозвол€Ї активувати саме т≥ шрифти, котр≥ необх≥дн≥ в робот≥.

„ому в≥дсутн≥ де€к≥ символи / гл≥фи?

ƒе€к≥ автори шрифт≥в не заповнюють усю таблицю символ≥в. „ерез це так≥ шрифти можуть не п≥дтримувати наголос, цифри, символи верхнього або нижнього рег≥стру. «агалом, це залежить в≥д автора, €к≥ саме символи / гл≥фи в≥н плануЇ використовувати у своЇму шрифт≥.

„и можна використовувати безкоштовн≥ шрифти дл€ комерц≥йного застосуванн€?

Ѕезкоштовн≥ шрифти можна використовувати дл€ комерц≥йного або некомерц≥йного застосуванн€ без отриманн€ особливого дозволу в раз≥, €кщо таке використанн€ шрифту не приносить прибутку особ≥, що його використовуЇ. ѕраво власност≥ на шрифт, що стосуЇтьс€ в≥дтворенн€, розповсюдженн€, зм≥ни та публ≥кац≥њ шрифту, завжди належить авторов≥ шрифту. якщо ¬и невпевнен≥ щодо можливост≥ використанн€ шрифту дл€ виконанн€ певного завданн€, рекомендуЇтьс€ звернутис€ до автора ≥з запитом щодо отриманн€ дозволу.

ўо означаЇ вбудовуванн€ шрифту?

ƒл€ того, щоб ¬аш≥ документи в≥дображалис€ з потр≥бним шрифтом дл€ ус≥х, хто перегл€датиме њх, необх≥дно вбудувати шрифт у документ. Ѕ≥льш≥сть програм, призначених дл€ створенн€ документ≥в, мають в≥дпов≥дну функц≥ю дл€ вбудовуванн€ шрифту в документ. Ќаприклад, п≥д час створенн€ документу Adobe PDF, це можна зробити на вкладц≥ Ўрифти в≥кна ѕараметри завданн€. ƒе€к≥ автори не дозвол€ють вбудовувати њх шрифти.

як користуватис€ новим шрифтом у програмному забезпеченн≥?

≤нколи необх≥дно перезапустити в≥дкриту програму перш н≥ж можна буде використовувати новий шрифт. ѕ≥сл€ перезапуску шрифт буде доступний у пол≥ вибору шрифт≥в в≥дпов≥дноњ програми (текстовий редактор, граф≥чний редактор, тощо).

„и можна завантажити ус≥ шрифти в одному арх≥в≥ .zip?

Ќа жаль, це неможливо. јле можете спробувати спос≥б описаний на украњнському форум≥ програм≥ст≥в.

„и ус≥ шрифти Ї безкоштовними?

Ўрифти, розм≥щен≥ на сайт≥ Ukrfonts, розповсюджуютьс€ за л≥ценз≥Їю GNU/GPL, або Ї безкоштовними, або безкоштовними дл€ власного користуванн€, або програмним забезпеченн€м з можлив≥стю надати пожертву автору, або умовно безкоштовними, або демонстрац≥йними верс≥€ми. ’оча ми вказали тип л≥ценз≥њ, будь ласка, перечитайте ≥нформац≥ю з детал€ми кожного шрифту, щоб запоб≥гти можливим непорозум≥нн€м. якщо у ¬ас Ї €к≥сь сумн≥ви, обов'€зково зверн≥тьс€ до автора шрифту дл€ отриманн€ додатковоњ ≥нформац≥њ.
Bookmark and Share