УкраїнськаEnglish

Як встановити шрифт у Windows?

Windows 7 / Vista
Виберіть файл(и) шрифту(ів) та клацніть правою кнопкою мишки, оберіть пункт меню > Встановити

Попередні версії Windows
Скопіюйте файл(и) шрифту(ів) у папку шрифтів Windows (зазвичай, це - C:\WINDOWS\FONTS або C:\WINNT\FONTS, залежно від версії Windows).

Потрапити у папку шрифтів можна також таким чином:
Пуск > Настройки > Панель керування > Шрифти
або
Пуск > Панель керування > Оформлення й теми > Шрифти

Як встановити шрифт у Mac OS?

Mac OS X 10.3 або вище (включно з FontBook)
Двічі клацніть файл шрифту та натисніть кнопку "Встановити шрифт", що знаходиться в нижній частині вікна попереднього перегляду.

Mac OS X
Скопіюйте файл(и) шрифту(ів) в папку /Library/Fonts (для усіх користувачів), або в папку /Users/Your_username/Library/Fonts (тільки для обраного користувача).

Mac OS 9 або попередні версії
Потрібно конвертувати файл(и) шрифту(ів), котрий Ви завантажили. Перетягніть пакети шрифтів у системну папку і система сама запропонує додати їх до папки шрифтів.


Як встановити шрифт у Linux?

Скопіюйте файл(и) шрифту(ів) у USR/SHARE/FONTS або у FONTS:// у файловому менеджері.

Чому шрифти не відображаються в повідомленнях електронної пошти або у миттєвих повідомленнях?

Ваш адресат може переглядати тільки ті шрифти, які встановлені на його комп'ютері. Якщо обраний Вами шрифт не встановлений на комп'ютері отримувача повідомлення, текст буде відображатися за допомогою шрифту, обраного за замовчуванням.

Скільки всього шрифтів можна встановити?

При використанні шрифтів вони завантажуються у пам'ять Вашого комп'ютера. Зі збільшенням кількості шрифтів, що використовуються, збільшується також і необхідна кількість пам'яті. Це може призводити до сповільнення роботи системи. Якщо у Вас тисячі шрифтів, рекомендується встановити менеджер шрифтів, котрий дозволяє активувати саме ті шрифти, котрі необхідні в роботі.

Чому відсутні деякі символи / гліфи?

Деякі автори шрифтів не заповнюють усю таблицю символів. Через це такі шрифти можуть не підтримувати наголос, цифри, символи верхнього або нижнього регістру. Загалом, це залежить від автора, які саме символи / гліфи він планує використовувати у своєму шрифті.

Чи можна використовувати безкоштовні шрифти для комерційного застосування?

Безкоштовні шрифти можна використовувати для комерційного або некомерційного застосування без отримання особливого дозволу в разі, якщо таке використання шрифту не приносить прибутку особі, що його використовує. Право власності на шрифт, що стосується відтворення, розповсюдження, зміни та публікації шрифту, завжди належить авторові шрифту. Якщо Ви невпевнені щодо можливості використання шрифту для виконання певного завдання, рекомендується звернутися до автора із запитом щодо отримання дозволу.

Що означає вбудовування шрифту?

Для того, щоб Ваші документи відображалися з потрібним шрифтом для усіх, хто переглядатиме їх, необхідно вбудувати шрифт у документ. Більшість програм, призначених для створення документів, мають відповідну функцію для вбудовування шрифту в документ. Наприклад, під час створення документу Adobe PDF, це можна зробити на вкладці Шрифти вікна Параметри завдання. Деякі автори не дозволяють вбудовувати їх шрифти.

Як користуватися новим шрифтом у програмному забезпеченні?

Інколи необхідно перезапустити відкриту програму перш ніж можна буде використовувати новий шрифт. Після перезапуску шрифт буде доступний у полі вибору шрифтів відповідної програми (текстовий редактор, графічний редактор, тощо).

Чи можна завантажити усі шрифти в одному архіві .zip?

На жаль, це неможливо. Але можете спробувати спосіб описаний на українському форумі програмістів.

Чи усі шрифти є безкоштовними?

Шрифти, розміщені на сайті Ukrfonts, розповсюджуються за ліцензією GNU/GPL, або є безкоштовними, або безкоштовними для власного користування, або програмним забезпеченням з можливістю надати пожертву автору, або умовно безкоштовними, або демонстраційними версіями. Хоча ми вказали тип ліцензії, будь ласка, перечитайте інформацію з деталями кожного шрифту, щоб запобігти можливим непорозумінням. Якщо у Вас є якісь сумніви, обов'язково зверніться до автора шрифту для отримання додаткової інформації.